1. Strona główna
  2. Portal turystyczny

Portal turystyczny

Wybierz lokalizację
Kamień Pomorski
Szczecin
Dziwnów - Tiny House
Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Portal turystyczny

Szczecin

Odkrywanie Szczecina od strony wody – w marinie wypożyczyć można łódź motorową

Piesze wycieczki wytyczonymi szlakami turystycznymi 

W Szczecinie wyróżnić możemy dwa szlaki turystyczne:

Miejski Szlak Turystyczny: Licząca 7 km pętla, która prowadzi zwiedzających do 42 obiektów – najciekawszych zabytków i miejsc wartych zobaczenia. Szlak został wyznaczony z okazji 750-lecia nadania Szczecinowi praw miejskich. Oznakowania szlaku łatwo odnaleźć – jest to czerwona przerywana linia wymalowana na chodniku (stąd potoczna nazwa „czerwony szlak”). Dodatkowym oznaczeniem są numery w kółku odpowiadające każdemu z obiektów na trasie zwiedzania. W pobliżu tych numerów znajdują się także tablice informacyjne o danym obiekcie (zawieszone na budynku lub stojące samodzielnie). W punktach IT, PTTK i księgarniach można nabyć kieszonkowy przewodnik wraz z mapą szlaku w różnych wersjach językowych. Początek i koniec szlaku znajduje się przed dworcem kolejowym Szczecin główny.

Złoty Szlak: prowadzi od Zamku Książąt Pomorskich, przez pl. Żołnierza polskiego, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, Jasne Błonia i dalej – Park Kasprowicza
z J. rusałka, aż do Lasku Arkońskiego i J. Głębokie. Szlak jest oznaczony tabliczkami z herbem
miasta.

Wycieczki rowerami miejskimi – stacja rowerów znajduje się tuż przy marinie

Zwiedzanie podziemnych tras Szczecina – wejście znajduje się na Dworcu Głównym

Kamień Pomorski

Atrakcje dla miłośników wodnych sportów.

Na Marinie w biurze Porta Mare Houseboat można wynająć rowery , motórówki oraz kajaki. Ofertę uzupełniają firmy Charterujące jachty ( Twist Yacht oraz Skagen) oraz deski do pływania. Możecie również wynająć skuter wodny. A jeśłi macie ochotę zatrzymać się na Marinie na kilka dni można sporzystać z naszej oferty i wynająć dom na wodzie - Houseboat lub skorzystać z nowego Hotelu Marina Pallatium. W sezonie letnim Między Kamieniem, Dziwnowem pływa statek piracki Victoria cumujący przy molo też obok mariny. Statek pływa co 2 godziny.

Dla wędkarzy : Zalew Kamieński rzeki Dziwna oraz Świniec stanowią raj dla wędkarzy. Możecie łowić ryby również wykorzystując Houseboaty lub motorówki. Pamiętajcie jednak ,że potrzebujecie mieć opłacone stosowne pozwolenie. Wszelkich formalności możecie dokonać w biurze Porta Mare Houseboat na Marinie.

W Kamieniu Pomorski w trakcie sezonu jest dostepna atrakcyjna oferta gastronomicza. Na Marinie znajdziecie doskonałą kawiarnie ze świetną kawą i doskonałymi lodami , produkowanymi przez samą kawiarnie. Jest tu także do dyspozycji restauracja otwarta cały rok, skąd roztacza się piękny widok na zacumowane jednostki w Marinie. Przy takim otoczeniu wszytsko smakuje dwa razy lepiej:) . Całość dopełnia sezonowa kawiarnia umioeszczona - uwaga , na wodzie. Możecie tu zjeść fajne niadanie i napić się dobrej kawy. Największą gastronomiczną atrakcją Kaminia Pomorskiego jest restauracja Zubowicz , gdzie można zjeść swieże ryby ,a także słynny już produkt regionalny w postaci kiszonego łososia. Będąc tam koniecznie spróbujcie też zupy rybnej i śledzi. Można tam też dostać ryby wędzone , których jest bardzo szeroki wybór. Restauracje ,które warto odwiedzić w okolicy to bez wątpienia restauracja Klafior w Wolinie. Dotrzeć można wodą lub samochodem ok 30 minut ,ale naprawdę warto. Najlepiej zarezerwować stolik ,bo jest ich tylko 9 . Menu na facebooku , zmieniane co dziennie. Bliżej, bo w Dziwnowie restauracja „U Cywila” ,gdzie zjecie wszystkie owoce morze od kalmarów do ośmiornicy, małż i tatarów z różnych ryb z kawiorem. Dla miłośników bardziej tradycyjnej kuchni polecam Stary Dziwnów również w Dziwnowie.

Cenna informacja dla turystów zagranicznycznych ; w pobliży mariny , a dokładnie na rynku miejskim znajduję się kantor wymiany walut, apteka oraz bankomat. W mieście znajdziecie też markety typu Netto , Lidl oraz Biedronka. Świeże pieczywo oraz w zasadzie wszystko co niezbędne dostaniecie w sklepie Lewiatan położonym 150 metrów od Mariny. Podobna odległość dzieli was od sklepu monopolowego.

Trasy rowerowe

Bezpośrednio z Mariny możecie wyruszyć trasą rowerową ,która ciągnie się od kamienia ,aż do Międzywodzia w jednym kierunku oraz do Pobierowa w przeciwnym. Polecam zwłaszcza ten drugi wariant , gdyż od Dziwnówka ( oddalonego o 8 km od Kamienia Pomorskiego ) ,aż do Trzęsacza droga przebiega lasem. 

Trasy dla kajaków

 

Ciekawą atrakcją są też kajaki ,gdzie polecam dwie trasy. Przy ładnej pogodzie polecam popłynąć w kierunku Międzywodzia , a następnie wąską rzeczką przepłynąc na jezioro Koprowo. Gdy pogoda jest mnie sprzyjająca można się wybrać na spływ rzeką Świniec. Ok 10 km spływ napewno wam wystarczy.

Trasy dla motorówek

Motorówkami w ciągu 20 minut możemy się dostać do Dziwnowa lub 10 minutowy rejs zaprowadzi nas do Międzywodzia ,gdzie można zacumować i udać się na plażę . Bardzo fajną przygodą jest opłynięcie wyspy Chrząszczewskiej , gdzie możecie podziwiać bogactwo flory i fauny tego regionu. Opływając wyspę nie możecie pominąć dwóch atrakcji ,czyli Kamienia Królewskiego oraz Wyspy Kormoranów . O obu atrakcja szerzej w dalszej części tekstu. Dla miłośników trochę dalszych dystansów atrakcyjną podróżą może się okazać wyprawa do Wolina ( ok 1h motorówką ) gdzie dostaniecie się rzeką Dziwną ,a tam czeka na Was Wioska Wikingów ,którą musicie zwiedzić będąc na miejscu.

Trasy dla skutera wodnego

 

Skutera wodnego nie trzeba chyba opisywać . Tu nie ma ograniczeń w dystansie. Napomknę tylko tyle ,że do Szczecina się płynie ok. 1 h. A mamy również takie miejscowości jak Świnoujście , Nowe Warpno, Trzebierz , Stepnica. Podróż należy zaplanować gdyż skuter ma spore zapotrzebowanie na paliwo :) Świetną zabawą jest również pływanie po Zalewnie Kamieńskim lub wokół wyspy Chrząszczewskiej ( skuterem 10 min :). Pamiętajcie o uprawnieniach motorowodnych .

Trasy dla houseboatów

Houseboatami poruszacie się znacznie dostojniej niż motorówkami ,czy skuterem. Droga do Dziwnowa zajmuje ok 1,5 h. Możemy zacumować w Dziwnowie na marinie sezonowej. Miejsce ustalamy z Bosmanem tejże Mariny. Stąd na piechotę macie 2 minuty na nadmorską plażę. Podobnie sprawa wygląda z Międzywodziem , gdzie podróż z Kamienia Houseboatem zajmuje 45 minut. Kameralna marina nie ma zbyt wiele miejsca, stąd też może być problem ze znalezieniem miejsca postojowego. Podróż do Wolina to prawdziwa wyprawa rzeką Dziwną zajmująca ok 3 godzin. Na miejscu można zacumować przy nabrzeżu. Można również przepłynąć pod mostem obrotowym. ( należy sprawdzić godziny otwierania mostu – często się zmieniają , gdyż most jest już bardzo leciwy ) W Wolinie możecie przenocować, międzyczasie zwiedzając wioskę Wikingów. Dla miłośników dobrego jedzenie w Wolinie znajdziecie świetną restauracje o nazwie Klafior - świetne jedzenie ,a ceny przystępne. Polecam na niezwykła kolacje ( menu na facebooku – codziennie nieco inne ) . Jeśli macie uprawnienia pracownicy Porta Mare Houseboat pomogą Wam zaplanować dalsze podróże np. do Szczecina , Świnoujścia. Byli u nas goście którzy dotarli do Berlina , Wrocławia ( mega przygoda i malownicze trasy, tylko wówczas trzeba zaplanować ok 14 dni wolnego )

Atrakcje Kamienia Pomorskiego i okolicy

Głaz Królewski

Kamień, znajdujący się na północ od miejscowości Buniewice na Wyspie Chrząszczewskiej, od którego wzięła się nazwa miasta Kamień Pomorski. Możecie dojechać tan samochodem , ciekawa wydaje się wycieczka rowerowa. Najatrakcyjniej jest jednak dotrzeć tan od strony wody Houseboatem , motorówką lub kajakiem , skuterem niewiele zobaczycie :)

Wyspa Kormoranów

Wyspa kormoranów to Gardzka Kępa, objęta strefą ochronną Natura 2000 jest rezerwatem przyrody. Na jej terenie swoje kolonie lęgowe posiada czapla siwa oraz kormoran zwyczajny. Teren ten szczególnie upodobał sobie drugi z tych gatunków ptaków, którego 5 lat temu naliczono tam 2963 pary – co stanowi 12% populacji lęgowej kormorana w Polsce!

Wyspa znajduje się przy wschodnim brzegu Dziwny, po południowej stronie wejścia do Zatoki Cichej (od północy w odległości 0,5 km od Gardzkiej Kępy zatokę zamyka Wyspa Chrząszczewska). Wyspa zajmuje 5,686 ha powierzchni i od stałego lądu oddzielona jest zabagnioną i zarośniętą szuwarami cieśniną o szerokości ok. 20 m.

Wyspa robi niezwykłe wrażenie ,gdyż nie zyje na niej nic poza stadami kormoranów siedzącymi na uschniętych drzewach. Do wyspy możecie dopłynąć.

Katedra w Kamieniu Pomorskim

Katedrę ufundował w 1176 roku książę pomorski Kazimierz I w miejscu wcześniejszego drewnianego kościółka przygrodowego. Budowa świątyni związana była z przeniesieniem siedziby biskupów pomorskich z pobliskiego Wolina.

Największą atrakcję katedry znajdziecie w jej wnętrzu, gdzie uwagę zwracają XVII-wieczne barokowe organy fundacji księcia Ernesta Bogusława de Croya oraz pochodząca z 1682 roku barokowa ambona. Krzyżowo-żebrowe i gwieździste sklepienia katedry ozdobione są w stylu średniowiecznym motywami roślinnymi.

W okresie letnim odbywają się tu niezwykłe koncerty , na które należy nabyć bilety z dużym wyprzedzeniem, ale naprawdę warto zadać sobie ten trud. Wrażenia są niezwykłe. Najlepiej połączyć pobyt na Houseboacie wraz z wieczornym koncertem.

Baszta z XIV

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim – prywatne muzeum z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. Placówka jest prywatnym przedsięwzięciem rodziny Sokołowskich, do których należy również Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie. Siedzibą muzeum jest Baszta i Brama Wolińska, pochodząca z XIV wieku.

Muzeum powstało w 2001 roku. W swej ekspozycji posiada skamieliny dinozaurów, w tym: szkielety deinonycha i ornitolesta orazkości tyranozauraallozaurabarionyksacelofyza i strutiomima, a także skamieniałe gniazdo z 33 jajami. Ponadto w zbiorach znajdują się liczne minerały (m.in. największa w Polsce szczotka ametystowa), bursztyny oraz meteoryty. W ramach wystawy przygotowano również ekspozycje historyczne: poświęconą historii miasta oraz z replikami dawnej broni i zbroi średniowiecznej. W Muzeum Kamieni można również skorzystać z punktów widokowych - tarasów Baszty, z których rozciąga się piękny widok na miasto Kamień Pomorski Zalew Kamieński.

Warto również obejrzeć mury obronne miasta, które zachowały się w dobrym stanie i pozostałości po fosie.


 

Atrakcje dla rodzin

Woliński Park Narodowy , gdzie zobaczycie Żubry


Burzliwe dzieje wyspy Wolin są przyczynkiem do jej kulturowego zróżnicowania jednak zawsze bardzo silnie związanego z morzem (rybactwo, handel, przemysł). Na obszarze Parku (i w sąsiedztwie jego granic) znajdują się ślady pozostałości grodzisk i miejsc związanych z osadnictwem z czasów historycznych. Szczególnie liczne są ślady związane z czasami ostatniej wojny: okopy, bunkry oraz pozostałości fundamentów broni V-3 w Wicku.

 

TurkusyW okolicach Wapnicy znajdują się pozostałości po odkrywkowych kopalniach kredy (Jezioro Turkusowe) oraz ruiny przerabiającej je cementowni. Obiekty te są przedmiotem zarówno badań naukowych jak i zainteresowania turystów. Turystyka stanowi istotną część działalności parku. Park posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę zagospodarowania turystycznego: Centrum Edukacyjno-Muzelane przy dyrekcji parku w Międzyzdrojach, Zagrodę Pokazową Żubrów (ok. 1,5 km na wschód od Międzyzdrojów), 4 punkty widokowe, 3 miejsca postojowe oraz sieć szlaków turystycznych i ścieżek dydaktycznych (łącznie ok.50 km).

 

Szczególnie licznie odwiedzane miejsca to: jezioro Turkusowe o specyficznym zabarwieniu wody, Zagroda Pokazowa Żubrów oraz w pobliżu Międzyzdrojów punkty widokowe „Gosań" i „Kawcza Góra". Na rozległą panoramę rozlewisk delty Świny oraz Zalewu Szczecińskiego malowniczy widok roztacza się ze wzgórza Zielonka koło Lubinia. Największe zagrożenia dla przyrody parku to przecinające jego tereny drogi, linia kolejowe łączące port w Świnoujściu z pozostałymi rejonami Polski oraz linie energetyczne i gazociąg. Park wydaje własne czasopismo „Klify", w którym publikowane są wyniki badań własnych i opracowania dotyczące ochrony parku.


 


Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG – VINETA WOLIN

to Skansen usytuowany na nabrzeżu rzeki Dziwna.Znajduje się tutaj kilkanaście obiektów- replik wczesnośredniowiecznego Wolina (dziś liczba obiektów to 27 chat, 2 bramy z wałami i umocnieniami obronnymi, nabrzeże portowe).

 

 


Park dinozaura we Wrzosowie

W tym miejscu na pewno Wasze dzieci będą zadowolone. W tym miejscu znajdziecie dinozaury w postaci wielkich modeli. Atrakcją jest również safari gdzie znajdziecie żywe zwierzęta. Dzieciaki mogą je karmić. Jest tu także wiele atrakcji dla dzieci jak kolejka, dmuchane zabawki do skakania i zjeżdżania, mini golf, park linowy.

Most zwodzony w Dziwnowie

Niewątpliwą atrakcją turystyczną Dziwnowa jest most zwodzony na rzece Dziwnej. Rozciąga się z niego widok na rzekę. Most został wybudowany w 1994roku. Jego skomplikowana konstrukcja stalowa, pomalowana na czerwono, już z daleka przyciąga wzrok. Podnoszenie mostu trwa kilka minut, a odbywa się latem w godziny parzyste, a poza sezonem - według potrzeb. Proces podnoszenia mostu jest bardzo widowiskowy i stanowi atrakcję turystyczną Dziwnowa.

Ciekawostkę stanowi płynącą dołem rzeka Dziwna, która nazwę zawdzięcza swojemu nietypowemu zachowaniu. Rzeka ta łączy Morze Bałtyckie z Zalewem Kamieńskim. Jednak jej nurt od czasu do czasu zmienia swój kierunek i rzeka zamiast płynąć do morza, cofa się, wlewając słoną, morską wodę do Zalewu Kamieńskiego. Dzieje się tak wtedy, gdy wiejące z północy wiatry podnoszą poziom wód morskich. Ich naporowi ustępują leniwe i stosunkowo płytkie wody zalewu i Dziwny. Dzięki temu zjawisku wędkarzom zdarza się złowić typowo morskie ryby, takie jak flądra, czy dorsz.

 

Świnoujście

Atrakcje Świnoujścia

Plaża miejska

Plaża w Świnoujściu jest spełnieniem marzeń każdego turysty. Długa, bardzo szeroka (ok. 100 metrów), czysta oraz mająca drobny, miękki piasek. Rozciąga się od falochronu zachodniego aż do niemieckiego Ahlbecku. Jest idealnym miejscem na wypoczynek w sezonie letnim, dla Gości dostępne są kawiarnie, wypożyczalnie skuterów wodnych, leżaków, zjeżdżalnie wodne, szkoła kitesurfingu. W Świnoujściu nawet w środku sezonu letniego bez problemu znajdziesz miejsce na plaży.

Poza sezonem letnim jest świetnym miejscem na spacery.


Stawa Młyny

Chyba najbardziej znany symbol miasta. Będąc w Świnoujściu musisz wybrać się na kamienny falochron zachodni na końcu, którego znajduje się tajemniczy wiatrak. Jest to symbol nawigacyjny służący statkom utrzymać się na torze wodnym. Falochron jest też znakomitym miejscem aby z bliska podziwiać statki wchodzące i wychodzące z portów Szczecina i Świnoujścia oraz te stojące na redzie.

 

Muzeum rybołówstwa

Tutaj można podziwiać gatunki egzotycznych ryb, zapoznać się z narzędziami oraz sposobami połowu ryb. W muzeum dostępna jest okazała kolekcja zdjęć oraz pocztówek przedwojennego Świnoujścia.

 

Latarnia Morska

Pomimo swojego sędziwego wieku ( wybudowana w 1857 roku) jest ciągle najwyższą latarnią morską na naszym wybrzeżu. Aby zdobyć jej szczyt należy pokonać dokładnie 308 schodów. Jeżeli jesteście gotowi na takie wyzwanie, koniecznie zabierzcie ze sobą lornetkę aby podziwiać niesamowite widoki.


Falochron Wschodni

Wykonany w 1829 roku a imponuje do dziś. Falochron wykonany z kamienia ciosanego i betonu. Pozwala wejść w morze aż 1500 metrów. Podziwiać z niego można nowoczesny gazoport oraz Międzyzdroje i Ahlbeck.


Rezerwat Karsiborskie Paprocie

Na powierzchni ok. 40 hektarów porośnięty jest bujnymi zaroślami z paproci. Długosz królewski czyli paproć osiągająca nawet 2 metry, jest związany ze słowiańską legendą o „Kwiecie paproci”. Obecnie roślina jest uznana za zanikającą i dlatego znajduje się pod ochroną. Świnoujski rezerwat jest jednym z niewielu miejsc w naszym kraju, gdzie jeszcze można podziwiać tą roślinę.


Basen U-Bootów

Powstały jako baza szkoleniowa dla 4 flotylli Kriegsmarine z niemieckiego Stetina oraz baza promów wojskowych. Obecnie miejsce zapomniane. Po wojnie w okolicy basenu przez pewien czas pozostawały wraki zatopionych u-bootów oraz pozostałości po uszkodzonym pancerniku Lutzow.


Cmentarz ewangelicki

Jedna z najlepiej zachowanych poniemieckich małych nekropolii w Polsce. Założony w I połowie XIX w., najstarszy z grobów datowany jest na 1856 r. Na uwagę zasługują planistyczne założenia cmentarza z wydzielonymi alejami i sektorami, pięknie zdobione, kunsztowne ogrodzenia, zabytkowe kamienie nagrobne i żeliwne krzyże z widocznymi napisami.


Pomnik lotników RAF

Miejsce pamięci poświęcone lotnikom legendarnego 617 szwadronu RAF „Dambusters”, przydomek nadany po udanym bombardowaniu potężnych tam w Zagłębiu Ruhry. Samolot został zestrzelony podczas udanego bombardowania pancernika Lutzow. Do bombardowania użyto bomb „Tallboy” do dziś można znaleźć w karsiborskim lesie krater po wybuchu 5,5 tonowej bomby.

Fort zachodni

Fort pruskiej Twierdzy Świnoujście, wybudowany w latach 1856-1861, przeznaczony do obrony portu przed wrogimi okrętami. Obecnie w forcie mieści się muzeum z bogatą ofertą militari.

 

Fort Gerharda (wschodni)

Fort należy do najlepiej zachowanych do obecnych czasów nadbrzeżnych fortów artyleryjskich w Europie. Wybudowany został w latach 1856-1863, przeznaczony do obrony portu przed nieprzyjacielską flotą. Dwukondygnacyjna, owalna reduta, po 1863 r. otoczona wraz ze wschodnim fragmentem wałów ziemnych oraz fosą. Fort zachowany w dobrym stanie do dziś. Zwiedzanie dostępne z przewodnikiem. Gorąco polecamy fanom historii.


 

Podziemne miasto

W czasie II Wojny światowej były tu potężne działa, które osłonięte tonami żelbetonu miały bronić bazy Kriegsmarine. Po wojnie podziemne bunkry połączono kilometrem korytarzy. Stąd polscy generałowie mieli dowodzić lądowaniem jednostek Ludowego Wojska Polskiego w Skandynawii!

Polecamy udział w zorganizowanej wycieczce po podziemnym mieście.


Naga plaża

Miedzy Świnoujściem a Międzyzdrojami ciągnie się pas dzikiej plaży, nie dziwimy się dlaczego właśnie tutaj funkcjonuje nieformalna, jednakże znana w środowisku naturystycznym Naga Plaża.


Trasy rowerowe

Szczególnie polecamy wyprawę rowerem szlakiem „Świdny las” trasa o długości ok. 30 km. Wiedzie od houseboatów do końca falochronu osłaniającego wejście na zalew szczeciński. Trasa przebiega głównie przez tereny leśne oraz wzdłuż kanału piastowskiego. Po drodze polecamy odwiedzić rezerwat Karsiborskie paprocie.

Kolejnym szlakiem wartym polecenia jest szlak dookoła Karsiboru. Aby przebyć szlak polecamy zarezerwować cały dzień ponieważ będzie trzeba skorzystać z promów miejskich „Bieliki”, po drodze radzimy zrobić przerwę na obiad w restauracji „Rybaczówka”, zobaczyć basen U-bootów, odpocząć na wieży widokowej na Karsiborskiej Kępie oraz odnaleźć pomnik lotników RAF-u.

Najkrótszą trasą, z którą poradzi sobie każdy, jest trasa biegnąca w wzdłuż morza do niemieckiej miejscowości Ahlbeck. Wrażenie robi klasyczna architektura budynków charakterystyczna dla miejscowości wypoczynkowych.

Trasa dla motorówek

W swojej ofercie posiadamy wynajem motorówek. Dlatego stworzyliśmy kilka tras:

1 h – dla krótkich wypraw polecamy rejs do falochronu zachodniego z charakterystycznym punktem Stawa Młyny oraz do centrum miasta.

2 h – „Rejs na zachód słońca” Wypływamy na morze Bałtyckie tuż za falochron zachodni. Można tam zacumować i podziwiać zachodzące słońce. Rejs dostępny wyłącznie w bezwietrzną pogodę.

4 h – rejs na wyspę Karsibór z możliwością obiadu w restauracji „Rybaczówka”, restauracja posiada własne nabrzeże do którego możemy zacumować i udać się na obiad

4 h – Rejs po Starej Świnie. Możliwość zwiedzania terenów Wolińskiego Parku Narodowego z wody. Stara Świna składa się z wielu malowniczych, wąskich kanałów tworzących krainę 44 wysp.


 

Trasa dla houseboatów

Nasze houseboaty przystosowane są do pływania. Z myślą o miłośnikach relaksu na wodzie przygotowaliśmy trasy do zwiedzania.

1,5 h – rejs do centrum miasta. Po wypłynięciu z mariny jachtowej kierujemy się w górę rzeki Świny. Po minięciu promów miejskich skręcamy w stronę centrum miasta. Na wysokości starej przystani zawracamy i kierujemy się z powrotem do mariny jachtowej

8 h – Rejs na wyspę Karsibór z możliwością obiadu w restauracji „Rybaczówka”, restauracja posiada własne nabrzeże do którego możemy zacumować i udać się na obiad

9 h – Rejs po Starej Świnie. Możliwość zwiedzania terenów Wolińskiego Parku Narodowego z wody. Stara Świna składa się z wielu malowniczych, wąskich kanałów tworzących krainę 44 wysp


 

 

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

UE
UE
UE
PProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 Nazwa projektu: Rozwój turystyki wodnej w Województwie Zachodniopomorskim poprzez inwestycję w innowacyjne jednostki pływające Beneficjent: Konrad Bożykowski
Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco

Wybierz lokalizację
Kamień Pomorski
Szczecin
Dziwnów - Tiny House
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij